The Last of Us PS3 Full indir

Play Station Oyunları admin 787 indirme

The Last of Us

[PS3] – [DUPLEX] – [CFW 4.40] – FULL – Torrent İndir

 

OYUN HAKKINDA

‘’The Last Of Us’’. Bildiğiniz gibi The Last Of Us, Uncharted serisinin arkasındaki firma olan Naughty Dog’un yeni oyunu. Yine Uncharted gibi ana karakteri oldukça olgun gözüken bir abimiz, Joel. Fakat bu sefer tüm oyun boyunca yanımızda yer alacak bir karakter daha var, o da tip oalrak Ellen Page’e benzeyen Elli. Bu ikilinin arasındaki ikişkiyi anlamadan önce, oyunun geçtiği zaman dilimine bakmak ve ülkenin durumunu bilmek lazım. TLOU. Amerika Birleşik Devketleri’nde geçiyo ama bugünkü ABD değil takdir edersiniz ki.

Oyunun geçtiği zaman dilimine göre, Cordyceps mantarı insanlara bulaşmış ve onları bir yaratık haline getirmiştir. Kendileri aslında bir nevi zombi. Hükümet de bu salgının önüne geçebilmek için askeri kanunları uygalamaya koymuş ve şehirleri karantina altına almıştır. İşte salgının başlamasından 20 yıl sonra başlıyor Joe ve Ellie’nin hikayesi.

Ellie henüz 14 yaşında, yani salgın öncesi dünya hakkında hiçbir bilgisi yok. Nasıl ki bu gün 14 yaşındaki çocuklar internetin olmadığı bir dünyayı görmedi, Ellie de aynı şekilde. Joel ise salgından sonra oluşturulan karantina bölgesinin birinde kara borsacılık yapmaktadır. Ancak bir dizi olaylardan sonra, Joel eski bir dostuna verdiği sözü tukmam zorunda kalır: Ellie’yi karantina şehirlerindeki baskıcı rejimden kurtarmak. Böylelikle oyunumuz başlıyor ve karakterlerimiz hayali bir ABD’de hayatta kalmaya çalışıyorlar.

Peşin peşin belirteyim, bu bir zombi oyunu değil, bir hayatta kalma oyunu. Zira tek düşmanlarımız mantardan etkilenmiş arkadaşlar değil. Herkesin aklında ‘’yeni bir zombi oyunu ‘’ diye bir görüş var, bunu o yüzden söylüyorum. Bunun arkasındaki sebep tek düşmanlarımızın zombi olmaması da değil hatta (evet, oyun boyunca zombiden çok diğer hayatta kalmaya çalışanlarla savaşıyoruz). Bunun arkasındaki sebep şu; derin hikaye anlatımı.

Naughty Dog’dan, TLOU’nun baş tasarımcısı Neil Druckmann’a göre oyunun en önemli kısmı da burası, hikaye anlatımı. Haksız da sayılmaz, yıl oldu 2013, hala video oyunlarındaki anlatım teknikleri beklediğimiz düzeye henüz gelemedi. Sinemanın ivmesinden daha hızlı olsa da, oyun teknolojileriyle eş ivmede gitse pek de fena olmazdı. Böylelikle kaslı ama beyinsiz erkeklere benzeyen, güzel grafikli ama aptal oyunlar oynamazdık(sözümüz meclisten dışarı her oyunu bu kategoriye sokmak ayıp olurdu). Naughty Dog da ‘ben bunu değiştirmek istiyorum’’ diyor ve tüm oyun yapımcıları için hikaye anlatımı çıkasını yükseltmeyi planlıyor The Last Of Us ile.

The Last Of Us’u götüren ana kurgu Ellie ve Joel arasındaki ‘’baba – kız’’ ilişkisi. Oyun boyunca ikilimiz hayatta kalmak için birbirine kenetlenmek zorunda. Joel’i kontrol edebiliyorken Ellie’yi yapay zeka kontrol ediyor olacak. Oyunun ara sinematikleri ise doğal olarak Uncharted gibi olacak, oyun içi motorla hazırlanmış ve önceden kaydedilmiş sahneler. Önceden kaydedilmiş diyorum, çünkü The Last Of Us’ın bir diğer önemli kısmı da, karakterleri seslendiren oyuncuları oldukça ön planda tutması.

Aslında oyunun çıkış noktası BBC’nin nefis belgeseli Planet Earth.Evet, fikir ilk olarak bu belgeseli izlerken akıllarına gelmiş Naughty Dog ekibinin. Belgeselde bir bölümde, bir karınca Cordyceps Unilateralis mantarına maruz kalıyordu ve bu mantar beynine yerleşerek kafasında mantar çıkmasına sebebiyet veriyordu. The Last Of Us da aynı fikri, bir karınca yerine insanlara uyguluyor. Aslında zombi dediğimiz arkadaşlar, mantar mağdurları. Konsept olarak ise bir çok öğeyi bünyesinde barındırıyor The Last Of Us. Bunlardan en belirgini, I Am Alive filmi (aslında kitabı) gibi bir mekan tasarımı olması. Dünya insansızlaştığı için doğa tekrar şehirlere dönüyor ve her yer tekrardan yeşillik olmaya başlıyor.

The Last Of Us, bir korku oyunu olmayı hedeflemediği için kendini böyle konumlandırmıyor. Her ne kadar türü ‘‘hayatta kalma / korku’’ olarak resmiyet kazansa da, oyunun içinde bunun ön planda olacağını kesinlikle düşünmüyorum. Önceki cümlelerde de dediğim gibi , oyun daha çok Ellie ve Joel arasındaki ilişkiye ve hayatta kalma çabasına yer verecek. Atmosfer de buna uygun olacağı için, bunu pekiştirebilecek en doğru şey müzikler. Oyunun müzikleri daha önce Brokeback Mountain ve Babel filmleriyle Oscar kazanan müzisyen Gustavo Santaolalla tarafından hazırlanıyor ve korkudan öte daha çok duyguları hedefliyor.

E3 2012’de toplamadığı ödül kaymayan The Last Of Us yazılan karakterleri olsun, bu karakterleri seslendiren ekip olsun, hikaye anlatımı konusunda koyulan hedefler olsun, oyun kontepti olsun, müziklerinin potansiyeli olsun; heyecanlanmak için bir sürü sebep var. 7 Mayıs 2013’te çıkıyor The Last Of Us ve muhtemelen yılın oyunu konusunda Beyond: Two Souls ile kapışacak. Gel gelelim oyun Xbox360 ve Playstation 3 için çıkıyor olsada PC kullanıcıları bu proje kapsamında düşünülmemiş ve The Last Of Us’dan yoksun kalacaklar. Ne diyelim hayırlısı be gülüm. Belki bir gün biz PC kullanıcılarına özel bir Last Of Us geliştirirlerde bizde bu heyecana ortak oluruz. Bir ön incelemenin daha sonuna geldik sevgili torrent-oyun.com takipçileri. Yeni incelemeler ve ön incelemeler ile karşınızda olacağız torrent-oyun.com u takip etmeye devam edin.

OYUN FRAGMANI

OYUN İÇİ RESİMLER

TORRENT İNDİR

The Last of Us [PS3] – [DUPLEX] – [CFW 4.40] – FULL – Torrent İndir

 

 

 

Sosyal Ağlarda Paylaş

{admin}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir